Skip to content

Nieuw huis door broekzakgesprek

Soms moet je een sprong wagen om je dromen de ruimte te geven. Dat is precies wat Harm Jan en Helene deden toen zij hun vrijstaande woning in Barneveld verruilden voor een erf in Putten.
Decennialang was Barneveld hun thuis. Eerst aan de Neerijnen, waar Andries Mulderij van Midden Nederland Makelaars destijds hun eerste woning verkocht, en de laatste twintig jaar aan de Groen van Prinstererlaan. Hoewel ze daar met veel plezier woonden, groeide de behoefte aan een grotere, eigen werkruimte voor hun bedrijf Atelier Hupsakee. Die zoektocht bleek echter een flinke uitdaging. “Ik was al jaren aan het zoeken”, vertelt Helene. “In Barneveld liepen we telkens tegen dichte deuren aan. Of de huur van een loods was onbetaalbaar, of de bestemming werkte niet mee. Het was overal ‘nee’. Daarom besloten we buiten de gemeentegrenzen te kijken.”

Een ‘broekzakgesprek’ met een staartje

Hun nieuwe stek in Putten, een ruim erf met grote schuren, stond al jaren te koop. In eerste instantie kwamen Harm Jan en Helene er met de verkoper niet uit over de prijs. Het boek leek gesloten, totdat het lot op een positieve manier toesloeg. Harm Jan belde per ongeluk de verkopend makelaar vanuit zijn broekzak. “En toen ik hem toch aan de telefoon had, informeerde ik meteen of de verkoper wellicht nu wél bereid was om de prijs te verlagen en werd het gesprek heropend.” Het bleek de doorbraak; ditmaal vonden beide partijen elkaar wel in een prijs.

‘Het heeft bloed, zweet en tranen gekost om alles rond te krijgen’

Harm Jan en Helene

De strijd om de financiering

Wie denkt dat de buit toen binnen was, heeft het mis. Juist omdat het een bedrijfswoning betreft, bleek de weg naar de bank een bureaucratisch doolhof. “Een proces dat drie weken zou duren, werd uiteindelijk zes maanden”, blikt Harm Jan terug. De eisen voor vergunningen en financiering waren streng en onverbiddelijk. “Er zijn momenten geweest dat we dachten: gaat dit nog wel goedkomen? Het heeft bloed, zweet en tranen gekost om alles officieel rond te krijgen.”

De cirkel rond met Andries

Toen de handtekeningen in Putten eindelijk gezet waren, mocht Andries Mulderij de verkoop van hun oude plek begeleiden. Voor het stel een logische keuze. “Andries heeft ons eerste huis verkocht, dit huis aan ons verkocht en nu verkocht hij het weer voor ons. Hij is een rustig en professioneel persoon die ons verhaal kent. Dat voelde heel vertrouwd.”

Ruimte voor nieuwe dromen

Inmiddels is de rust teruggekeerd en is Atelier Hupsakee volop in bedrijf. De schuren bieden nu de broodnodige meters voor de cursisten die wekelijks langskomen om te schilderen en te creëren. De stap naar Putten heeft hen precies gebracht wat ze zochten, vinden ze. “De vrijheid om de onderneming te laten groeien en tegelijkertijd te genieten van het buitenleven. Soms moet je op je 55e nog een keer een enorme uitdaging aangaan. Het was een pittig traject, maar als we nu over ons erf lopen, weten we dat het elke strijd waard is geweest. We wonen en werken hier heerlijk.”