Een moderne keuken met oog voor detail
Van een blanco canvas naar een droomplek met hulp van Van Manen Keukens
Blanco canvas tot moderne keuken
Toen Cootje en Kees de woning kochten, was de keuken nog een leeg canvas. “We moesten alles zelf uitzoeken”, vertelt Kees. “Er was alleen een tekening met de afmetingen, maar hoe we het zouden inrichten konden we helemaal zelf bepalen.” Ze hadden al wel een idee: de keuken moest een moderne uitstraling hebben, maar toch kwamen de twee tijdens het proces tot verrassende inzichten. “We dachten eerst aan een volledig zwarte keuken, maar dat zou te zwaar worden. We kozen uiteindelijk voor een zwart kookeiland en een lichte achterwand, wat de ruimte veel luchtiger maakt.”
Slimme indeling voor gebruiksgemak
Een van de belangrijkste aspecten van hun nieuwe keuken was de functionaliteit. “We wilden graag een ruim kookeiland waar je gemakkelijk omheen zou kunnen bewegen”, legt Kees uit. In overleg met de adviseur van Van Manen besloten ze het kookeiland aan één kant tegen de muur te plaatsen, wat de doorgang ruimer maakte. “Zo konden we ook een deur naar de bijkeuken toevoegen, wat heel praktisch is.” De keuken is daarnaast uitgerust met moderne apparatuur, zoals een BORA-inductiekookplaat met geïntegreerde afzuiging en een quooker.
Persoonlijke accenten
Naast functionaliteit wilden Cootje en Kees dat de keuken echt bij hen zou passen. Een opvallend element is de houtlook in de keuken, die ze later ook doorgetrokken hebben naar de woonkamer. “We hebben houten panelen in dezelfde stijl als de keuken aangebracht op de deuren en in de woonkamer. Dat zorgt voor een mooi, samenhangend geheel.” De omlijsting om de keukenkasten maakt het plaatje compleet. “Het lijkt nu alsof de keuken ingebouwd is, terwijl hij eigenlijk los staat.”
Waardevolle tips
Over de service van Van Manen Keukens is Kees vol lof. “We zijn uitstekend geholpen. De adviseur dacht echt met ons mee en gaf waardevolle tips, zoals bij het kiezen van het werkblad. Eerst hadden we een donker blad uitgezocht, maar uiteindelijk besloten we voor een fris wit werkblad te gaan. Dat was een goede keuze.” Ook de plaatsing van de keuken verliep zonder problemen. “Alles is naar wens verlopen, we zijn echt 100% tevreden.”
Gepubliceerd op 18 februari 2025