Landelijke primeur voor Kootwijkerbroek
Beddenspecialist Van Veldhuizen haalt baanbrekend slaapsysteem in huis
Vooral bij schouder- en rugklachten een wereld van verschil
Slaaphouding als uitgangspunt
Wat Synchroflex uniek maakt, is hoe het de natuurlijke lichaamshouding in stand houdt, met name voor zij- en buikslapers. Dankzij zelfregulerende zones zakt de schouder gecontroleerd weg terwijl de taille wordt opgevangen. Dat voorkomt een kromme ruggengraat en zorgt voor ontspannen spieren tijdens de nacht.
Geen snelle keuzes, maar inzicht
Een goede nachtrust begint volgens Elibert met inzicht. Daarom krijgen klanten eerst uitleg over houding en belasting, en pas daarna advies over producten. “Veel mensen realiseren zich niet hoeveel impact hun slaaphouding heeft op klachten als nekpijn of tintelende armen. Ons doel is niet om het duurste bed te verkopen, maar het juiste bed.”
Advies begint bij meten
Bij Van Veldhuizen komt niemand zomaar ‘even een bed uitkiezen’. Elibert en zijn team meten het lichaamsprofiel, gebruiken een slimme slaapsensor en nemen uitgebreid de tijd voor intakegesprekken. “Een bed moet jouw spierfunctie overnemen. Niet andersom. Daarom zeggen wij altijd: je moet net zo liggen als je staat. In een rechte lijn.” Ook buikslapers krijgen gericht advies, inclusief oplossingen om fysieke klachten te voorkomen.
De ervaring leert dat veel mensen op een te hard bed slapen. “Hard is niet per se beter. Als je lichaam niet gelijkmatig wordt ondersteund, ontstaan er drukpunten en klachten. Met Synchroflex zie je letterlijk hoe de schouder of heup net die paar centimeter kan zakken. Dat verschil voel je meteen.” Volgens Elibert is het systeem ook geschikt voor mensen met allergieën of minder kracht: “De matras is licht en makkelijk te hanteren, met uitstekende ventilatie dankzij de koudschuim veren.”
Van Goes tot Groningen
Steeds vaker komen klanten van ver buiten de regio naar de winkel in Barneveld. “We merken dat mensen bereid zijn te reizen voor goed advies. Laatst kwam iemand uit Zeeland. Die ging met een bed én een glimlach naar huis.” Klanten worden niet alleen geholpen, maar ook opgevoed. “We geven uitleg, demonstraties en laten je alles zelf ervaren. Zo maken we samen de juiste keuze.”
Zelf ervaren? Kom proefliggen
Het Synchroflex-systeem staat vanaf half februari in de winkel. Klanten kunnen verschillende hardheden proberen en ervaren wat het verschil maakt. Elibert: “Ik kan het honderd keer uitleggen, maar als je erop ligt, wéét je het. Slaap is te belangrijk om aan toeval over te laten.”